Používané skratky

Polyetylén je plast, ktorý dobre odoláva kyselinám i zásadám a je stabilný až do 80°C. Jedná sa o najpoužívanejší polymér súčasnosti.

LDPE je označenie pre polyetylén s nízkou hustotou. Používa sa napríklad pri výrobe igelitových tašiek, fliaš, prepravných kontajnerov či zmršťovacích fólií.

Skratka HDPE označuje polyetylén s vysokou hustotou. Je pevnejší ako LDPE, preto sa často používa v stavebníctve – napríklad na odpadové rúry či potrubie. Vyrábajú sa z neho tiež vrecká či niektoré fólie.

Polypropylén so svojími fyzikálnymi a chemickými vlastnosťami sa približuje polyetylénu. Výhodou je jeho nízka hmotnosť a vysoká pružnosť, preto sa používa napríklad na výrobu lán alebo lepiacich pások.

Polyvinylchlorid patrí medzi najpoužívanejšie umelé hmoty na svete. PVC je ľahko spracovateľný a chemicky i tepelne odolný. Používa sa napríklad na výrobu podlahových krytín, zdravotníckeho materiálu či lepiacich pások.

Polyesterové vlákna sú v súčasnosti najpoužívanejšími textilnými vláknami na svete. Svojimi vlastnosťami sa blížia prírodnému hodvábu a vďaka nízkej cene a vysokej odolnosti sa používajú prakticky vo všetkých odvetviach textilného priemyslu.

Nákup, doprava a reklamácia

Na sklade sa snažíme mať čo najviac produktov. Všetok tovar ale skladom nemáme. Informáciu o dostupnosti tovaru nájdete pri každej položke našej ponuky.

Cez internet môžete zaplatiť platobnou kartou, platbou na účet. V hotovosti na prevádzke alebo kuriérovi, ak sa rozhodnete tovar objednať na dobierku.

Áno, v našom obchode je možné nakúpiť aj bez registrácie. V treťom kroku objednávkového procesu zvolíte možnosť „nie, nemám tu účet“ a vyplníte svoje kontaktné údaje.

Vďaka registrácii ušetríte čas s vyplňovaním kontaktných údajov pri každej objednávke. Zároveň archivujeme vaše staré objednávky, ktoré môžete jednoducho upraviť a poslať znovu.

Aby ste získali dopravu zadarmo, stačí nakúpiť za viac ako 200€ bez DPH.

V druhom kroku objednávky (doprava a platba) nájdete samostatné pole pre vaše doplňujúce informácie. Tam nám môžete napísať všetko, čo by sme o objednávke mali vedieť.

Spolupracujeme s dopravcom DPD.  Kompletné informácie nájdete v sekcii doprava.

Tovar štandardne dodávame len v rámci Slovenskej republiky. Tovar do ostatných štátov EU odošle predávajúci len po dohode s kupujúcim. Cena za dopravu mimo územia SR bude kupujúcemu oznámená emailom ešte pred odoslaním tovaru. 

Poškodenú zásielku vôbec nepreberajte a kontaktujte nás telefonicky, prípadne e-mailom Obratom vám zašleme nový tovar a problém s dopravcom vyriešime. V prípade, že sa so zásielkou ponáhľate, spíšte spoločne s kuriérom reklamačný list a tovar prevezmite. Poškodený obal prosím nevyhadzujte – bude potrebný pre ďalší postup reklamácie, ktorú už s dopravcom budeme riešiť my. V prípade, že poškodenie pri preprave zistíte až po prevzatí, tiež nás kontaktujte – zaistíme vám novú dodávku náhradného tovaru a problém spoločne vyriešime.

Zakladáme si na tom, že predávame kvalitné obaly a kancelárske potreby od overených výrobcov. Ak napriek tomu tovar akokoľvek nebude zodpovedať vašej predstave, kontaktujte nás na telefóne alebo e-maile a situáciu spoločne vyriešime. Na vašej spokojnosti nám záleží.